Słowacki spływ Dunajcem to przygoda, którą zapamiętacie na długie lata. Dzika roślinność zachowana w niezmienionym stanie od wielu tysiącleci zachwyca swoją pierwotną energią i witalnością, a wapienne wyżłobienia powstałe na skutek erodujących je wód Dunajca zachwycają bogactwem kształtów i skalą zjawiska. Jeśli chcecie podziwiać Słowacką część Pienińskiego Parku Narodowego, nie ma lepszego sposobu niż Słowacki spływ Dunajcem za pomocą oryginalnych flisackich tratw, którymi niegdyś spławiano drewno do budowy domów oraz innych pomieszczeń gospodarczych i komercyjnych.

Flisactwo to zapomniana już profesja, którą niegdyś trudnili się chłopi zamieszkujący nadrzeczne tereny Dunajca oraz innych dużych rzek. Dziś niemal nic nie zostało po szlachetnej sztuce flisackiej, nic poza tratwami, którymi będziecie mogli Państwo udać się na Słowacki spływ Dunajcem. Poznacie zwyczaje, jakie panowały wśród flisaków, dowiecie się, ile ton drewna spławiali flisacy podczas jednego spływu, a także wielu innych ciekawych rzeczy dotyczących flisackiego dnia codziennego. Jeśli jesteście fanami dzikiej przyrody albo chcecie obserwować dzikie zwierzęta w swoim naturalnym środowisku, zapraszamy do rezerwowania miejsc na niezapomniany Słowacki spływ Dunajcem w przystępnej cenie jedynie 100 zł za osobę dorosłą.

Dunajec jest naturalną granicą oddzielającą Polskę od Słowacji, a więc biorąc udział w Słowackim spływie Dunajcem płyniesz jednocześnie Polską i Słowacką rzeką i masz niepowtarzalną okazję podziwiania dwóch krajów jednocześnie z tego samego miejsca. Słowacki spływ Dunajcem odbywa się pod nadzorem autentycznych flisaków od których, z pierwszej ręki, można dowiedzieć się, jakie zwyczaje panowały kiedyś w okolicach Pienińskiego Parku Narodowego oraz przez chwilę pożyć życiem, którym żyli niegdyś flisacy. Podczas tej jednodniowej wycieczki przewidziane jest także zwiedzanie małego, uroczego kościołka w Dębnie wybudowanego przeszło pięćset pięćdziesiąt lat wcześniej i wpisanego na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, a także podziwiać zaporę Czorsztyńską oraz zamek w Niedzicy, w którym kręcono niektóre sceny z Janosika oraz adaptację książki Zbigniewa Nienackiego pt. Pan Samochodzik i wakacje z duchami.