Szukacie odmiany po monotonnych wypadach na Krupówki i z powrotem? A może chcielibyście skoczyć na oddaloną o zaledwie pół godziny jazdy Słowację i sprawdzić, co słychać u naszych zagórskich przyjaciół? Nic prostszego! Nasze biuro turystyczne uruchomiło specjalne jednodniowe wycieczki na spływy Dunajcem Słowacja, które przeniosą was do niezbyt odległego, ale jednak obcego kraju, od którego oddziela nas jedynie Dunajec. Podczas tej jednodniowej wycieczki popłyniecie najprawdziwszą flisacką tratwą składającą się z pięciu ścisło związanych ze sobą czółen pod bacznym okiem dwóch doświadczonych flisaków.

Trasa spływu mierzy aż piętnaście kilometrów długości, a poziom wody między najwyższym a najniższym punktem różni się od siebie o przeszło trzydzieści pięć metrów. Podczas spływu Dunajcem Słowacja będziecie mogli podziwiać piękno Słowackiej przyrody w niezmienionej od tysięcy lat pierwotnej formie, a także ujrzeć królestwo górskich zwierząt w pełnej krasie. Jeśli macie ochotę na przeżycie czegoś niecodziennego, zapraszamy na spływy Dunajcem Słowacja, abyście mogli przekonać się, że wycieczki krajoznawcze nie muszą być wcale drogie, uciążliwe, ani nudne.

Dwóch flisaków, ze Związku Flisaków Pienińskich opowie Wam między innymi, jak powstał sławny na całą Europę przełom Dunajca, opowie kilka legend i miejskich podań związanych z Pienińskim Parkiem Narodowym, a także na swój rubaszny sposób spróbuje opowiedzieć o historii flisactwa na terenie Polski i Słowacji. Gwarantujemy, że spływy Dunajcem Słowacja to wycieczka, którą po latach będziecie wspominać z rozrzewnieniem. Całość wycieczki to koszta zaledwie 100 zł, a w jego skład wchodzą, autokarowy dojazd na miejsce spływu zabierający Was z wyznaczonego przez Was miejsca, powrót również odbywa się autokarem, bilet na spływ, dwóch przewodników jak również ubezpieczenie. Zapraszamy was na niezapomnianą podróż dla każdego niezależnie od wieku. Rwący nurt Dunajca połączony z anegdotami Flisaków sprawi, że pokochacie góry na nowo i spojrzycie na nie z niego innej perspektywy. Pamiętajcie, by rezerwować wycieczki z kilkudniowym wyprzedzeniem, ilość miejsc jest bowiem ograniczona. Najlepiej dokonać tego poprzez naszą stronę internetową lub drogą telefoniczną.