Install this webapp on your device: tap and then Add to homescreen.

Spływ Dunajcem

STRONA POLSKA

CZAS TRWANIA

9 - 10 godzin

CENA BILETU

Powyżej 10 lat oraz osoby dorosłe – 130 zł

CENA ZA DZIECI

Dzieci do roku gratis
Dzieci 1 - 4 lat – 45 zł (opłata za miejsce na tratwach)
Dzieci 4 - 10 lat – 110 zł

Dla płatności Bonem Turystycznym prosimy o informację 24h przed rezerwacją. 

Wycieczka jednodniowa na Spływ Dunajcem 2021

Czy płynąłeś kiedyś nurtem rzeki na granicy dwóch Państw? Wiesz co to jest sprysek? Z ilu czółen składa się tratwa flisacka? Jak wygląda świątynia orientowana o konstrukcji zrębowej? Zapraszamy na niezapomnianą podróż. Razem z nami zobaczysz czy w zamku straszy? Przekonasz się na własnej skórze, jak to jest iść z prądem. A także zobaczysz światowy obiekt sakralny prosto z listy UNESCO. Jest to jedna z wygodniejszych form zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Wodna podróż zajmuje około 2 godzin, które umilą wam góralscy flisacy opowieściami i dowcipami.

W cenie pakietu wycieczki Spływ Dunajcem

BILETY NA SPŁYW

Opieka pilota/kierowcy

Klimatyzowany autobus

Ubezpieczenie NNW + KL (koszty leczenia)

Program wycieczki Spływ Dunajcem

Początek wycieczki - wyjazd z Zakopanego

Odbiór z miejsca zakwaterowania pomiędzy 8.00 a 9.30 (z najbliższego przystanku autobusowego, bądź wyznaczonego punktu odbioru). 

Przystanek Zabytkowy Kościółek w Dębnie

Przejazd do kościółka w Dębnie Podhalańskim, gdzie goście mają 20-30 minut czasu wolnego i możliwość wejścia do kościółka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Opłata za zwiedzanie jest dobrowolna. Uwaga: w dni deszczowe kościółek bywa zamknięty dla gości i wtedy można go zwiedzać "tylko z zewnątrz". 

Przejazd nad zaporę w Niedzicy

Czas wolny około 1,5 – 2 godzin. 
Proponowane atrakcje (płatne we własnym zakresie):
• zwiedzenia sztucznej zapory na Dunajcu wraz ze spektakularnym malowidłem wykonanym w technice 3D,
• zwiedzanie gotyckiego zamku w Niedzicy (bilet wstępu 19 zł normalny, 14 zł ulgowy - aktualne ceny biletów za wstęp i informacje na temat dostępności),
• park linowy i park miniatur,
• obiad w Karczmie Zadyma,
• Park miniatur "Śladami objawień Matki Bożej".

Spływ Przełomem Dunajca

Przejazd na Spływ Dunajcem do miejscowości Sromowce Wyżne Kąty, gdzie goście wsiadają na tratwy i odbywają około 2 godzinny spływ do Szczawnicy.

Odwóz gości

Powrót do miejsca zakwaterowania (planowany pomiędzy godzinami 17.00 a 19.00).

Cennik wycieczki Spływ Dunajcem 2021
STRONA POLSKA

dzieci 1 - 4 lata

45 zł

opłata za miejsce na tratwach

dzieci 4 - 10 lat

110 zł

>10 lat i dorośli

130 zł

Dzieci do 1 roku gratis

Sprawdź również cennik Spływu Dunajcem SK

Wyprawę można rozpocząć po stronie słowackiej. Jest to krótsza i tańsza wersja tej wycieczki.

Opis wycieczki Spływ Dunajcem

Pieniński park narodowy jest jednym z najpiękniejszych pod względem przyrodniczym miejsc w tej części Europy. Doskonale zachowana od tysiącleci bogata i różnorodna flora wprost zapiera dech w piersiach, a zobaczenie dwóch gatunków roślin, które rosną wyłącznie na terenie Pienińskiego parku narodowego jest niepowtarzalną gratką dla wszystkich miłośników przyrody. Niedźwiedzie, rysie, sarny, dziki i wiele wiele więcej dzikich zwierząt występujących tam stanowi przeszło 60% całej fauny spotykanej w naszym kraju. Teraz wyobraźcie sobie, że wszystko to będziecie w stanie zobaczyć z flisackiej tratwy płynącej po nurcie Dunajca podczas dwugodzinnego spływu.

Czas spędzony na tratwie umilą Wam miejscowi flisacy, którzy zdradzą Wam ciekawostki dotyczące miejsc w których będziecie się podówczas znajdować. Na tym jednak nie kończą się atrakcje. W trakcie trwania tej całodniowej wycieczki będziecie mieli możliwość zobaczenia także XV wieczny kościółek w Dębnie wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, zaporę Czorsztyńską, a także Zamek w Niedzicy w którym kręcono serial „Janosik” oraz film „Pan samochodzik i wakacje z duchami”, a to wszystko w rewelacyjnej cenie 100 zł, w którą wliczone jest także ubezpieczenie. Spływ przełomem Dunajca to niezapomniana przygoda dla całej rodziny, a zarazem doskonały sposób na urozmaicenie swojego urlopu w gronie najbliższych. Plan wycieczki przedstawia się następująco: zaczynamy od zbiórki przy autokarze, następnie udajemy się nim do kościółka w Dębnie, gdzie na zwiedzanie mamy około czterdziestu pięciu minut.

Później będzie czas wolny podczas którego istnieje możliwość zwiedzenia zamku w Niedzicy lub zapory Czorsztyńskiej, następnie przychodzi pora na gwóźdź programu, czyli dwugodzinny spływ flisackimi tratwami w towarzystwie prawdziwych góralskich flisaków, którzy opowiedzą o cudach, jakie oferuje Wam Pieniński Park Narodowy. Po spływie nasz autokar odwiezie Was do Zakopanego, do miejsca zbiórki. Cała wycieczka to około dziesięciu godzin ciągłej frajdy, której nie zapomnicie przez długie lata. W razie chęci wzięcia udziału w wycieczce, prosimy rezerwować miejsca z niewielkim wyprzedzeniem drogą telefoniczną lub na naszej stronie internetowej.

Galeria zdjęć wycieczki ze Spływu Dunajcem

Zobacz również inne nasze wycieczki jednodniowe

Nie zwlekaj i rezerwuj miejsce

Ilość miejsc jest ograniczona dlatego by mieć pewność, że zarezerwujesz wycieczkę na interesujący Cię termin, zrób to z wyprzedzeniem. Dzwoń lub szybciej przez REZERWUJ on-line.

Aby zapewnić najlepszą jakość używamy plików cookie. Przeczytaj naszą politykę prywatności jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.