Install this webapp on your device: tap and then Add to homescreen.

Spływ Dunajcem

STRONA SŁOWACKA

CZAS TRWANIA

9 - 10 godzin

CENA BILETU

Powyżej 10 lat oraz osoby dorosłe - 100 zł

CENA ZA DZIECI

Dzieci do roku gratis
Dzieci 1 - 4 lat - 35 zł (opłata za miejsce na tratwach)
Dzieci 4 - 10 lat - 90 zł

Dla płatności Bonem Turystycznym prosimy o informację 24h przed rezerwacją. 

Jednodniowa wycieczka z Zakopanego Spływ Dunajcem 2021

Płynąc drewnianymi tratwami wodnym wąwozem, którego ściany sięgają nawet 300 metrów, zobaczysz na własne oczy cuda natury Pienińskiego Parku Narodowego. Jest to unikatowa wycieczka na saklę światową, dlatego będąc w Zakopanem tak blisko od tej atrakcji, nie możesz nie wziąć w niej udziału.
Spływ Dunajcem za sprawą góralskiego humoru flisaków spławiających tratwy jest również wyprawą pełną świetnej zabawy i niezapomnianych przeżyć.
Urok całej wycieczki to nie tylko Spływ Dunajcem, ale również dodatkowe atrakcje, które jej towarzyszą. Jest to zwiedzanie zabytkowego kościółka w Dębnie, zamku w Niedzicy i zapory czorsztyńskiej. Dodatkowo wracając, zatrzymamy się w puncie widokowym na krótki przystanek dla zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Wycieczki dobywają się w okresie od kwietnia do końca października i cieszą się wielką popularnością. Dlatego będąc w Zakopanem, skorzystaj z rezerwacji odpowiednio wcześniej, aby mieć pewność, że będziesz na Spływie Dunajcem w podczas swego pobytu.

W cenie pakietu wycieczki Spływ Dunajcem

BILETY NA SPŁYW

Opieka pilota/kierowcy

Klimatyzowany autobus

Ubezpieczenie NNW + KL (koszty leczenia)

Program wycieczki Spływ Dunajcem

Początek wycieczki - wyjazd z Zakopanego

Odbiór z miejsca zakwaterowania pomiędzy 8.00 a 9.30 (z najbliższego przystanku autobusowego, bądź wyznaczonego punktu odbioru). 

Przystanek Zabytkowy Kościółek w Dębnie

Przejazd do kościółka w Dębnie Podhalańskim, gdzie goście mają 20-30 minut czasu wolnego i możliwość wejścia do kościółka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Opłata za zwiedzanie jest dobrowolna. Uwaga: w dni deszczowe kościółek bywa zamknięty dla gości i wtedy można go zwiedzać "tylko z zewnątrz". 

Przejazd nad zaporę w Niedzicy

Czas wolny około 1,5 – 2 godzin. 
Proponowane atrakcje (płatne we własnym zakresie):
• zwiedzenia sztucznej zapory na Dunajcu wraz ze spektakularnym malowidłem wykonanym w technice 3D,
• zwiedzanie gotyckiego zamku w Niedzicy (bilet wstępu 19 zł normalny, 14 zł ulgowy - aktualne ceny biletów za wstęp i informacje na temat dostępności),
• park linowy i park miniatur,
• obiad w Karczmie Zadyma,
• Park miniatur "Śladami objawień Matki Bożej".

Spływ Przełomem Dunajca

Przejazd na Spływ Dunajcem do miejscowości Sromowce Wyżne Kąty, gdzie goście wsiadają na tratwy i odbywają około 2 godzinny spływ do Szczawnicy.

Odwóz gości

Powrót do miejsca zakwaterowania (planowany pomiędzy godzinami 17.00 a 19.00).

Cennik wycieczki Spływ Dunajcem 2021
STRONA SŁOWACKA

dzieci 1 - 4 lata

35 zł

opłata za miejsce na tratwach

dzieci 4 - 10 lat

90 zł

>10 lat i dorośli

100 zł

Dzieci do 1 roku gratis

Sprawdź również cennik Spływu Dunajcem PL

Wyprawę można rozpocząć po stronie polskiej. Jest to dłuższa i nieco droższa wersja tej wycieczki.

Opis wycieczki Spływ Dunajcem

Wycieczkę zaczynamy z Zakopanego i jedziemy do pierwszej atrakcji znajdującego się w miejscowości Dębno Podhalańskie, drewnianego gotyckiego kościółka wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeśli jest ładna pogoda można go zwiedzać również w środku. Następnym punktem wycieczki jest zwiedzanie Zamku w Niedzicy w którym kręcono serial „Janosik” oraz film „Pan samochodzik i wakacje z duchami” oraz Zapory Czorsztyńskiej, zjedzenie obiadu i odwiedzenie parku miniatur. Te atrakcje są opcjonalne i nie wliczone w koszty wycieczki. Kolejnym punktem programu jest już sam Spływ Dunajcem który rozpoczyna się w miejscowości Majere i kończy się po około dwóch godzinach w miejscowości Leśnica. Długość trasy to 11 kilometrów nurtem Dunajca wijącym się wśród górskiego pasma Pienin, zakręcając czasem o 180 stopni i płynąc przeciwnie do ujścia rzeki. Ciekawostki i legendy dotyczące miejsc na trasie spływu opowiedzą góralscy flisacy spławiający tratwy od wielu pokoleń. Spływ przełomem Dunajca to niezapomniana przygoda dla całej rodziny, a zarazem doskonały sposób na urozmaicenie swojego urlopu w gronie najbliższych. Po spływie wracamy do Zakopanego, do miejsca zbiórki. Cała wycieczka to około dziesięciu godzin ciągłej frajdy, która zostanie w pamięci już przez całe życie.

Galeria zdjęć z wycieczki Spływu Dunajcem

Zobacz również inne nasze jednodniowe wycieczki

Nie zwlekaj i rezerwuj miejsce

Ilość miejsc jest ograniczona dlatego by mieć pewność, że zarezerwujesz wycieczkę na interesujący Cię termin, zrób to z wyprzedzeniem. Dzwoń lub szybciej przez REZERWUJ on-line.

Aby zapewnić najlepszą jakość używamy plików cookie. Przeczytaj naszą politykę prywatności jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.